Webináre: Ako rozpoznať kybernetické hrozby v bežnej práci

Národné koordinačné centrum kybernetickej bezpečnosti organizuje bezplatné webináre na tému „Ako rozpoznať kybernetické hrozby v bežnej práci„. Tieto webináre sú zamerané na zvýšenie povedomia o kybernetickej bezpečnosti a poskytnutie praktických rád a postupov, ako sa chrániť pred kybernetickými hrozbami v každodennom pracovnom prostredí.

Pre koho 

Naše webináre sú určené pre bežných používateľov informačných technológií, ktorí potrebujú lepšie porozumieť kybernetickej bezpečnosti a naučiť sa rozpoznávať a zvládať rôzne typy kybernetických hrozieb.

Kedy, ako 

Webináre organizujeme raz za mesiac. Na získanie cenných rád  si rezervujte 40 min času. V priebehu pol roka sa budeme od vedením skúseného prednášajúceho Pavla Dovičoviča zaoberať rôznymi témami súvisiacimi s kybernetickou bezpečnosťou, vrátane rozpoznávania kybernetických hrozieb v bežnej práci, prevencie a ochrany pred nimi, ako aj reakcie na prípadné kybernetické útoky.

1. časť –  NÁSTRAHY OKOLO NÁS – 29. februára 2024 o 14:00

Aké typické hrozby na nás číhajú pri používaní IT? V prvom zo série našich webinárov sa dotkneme zásad bezpečnej elektronickej komunikácie. Mimochodom – používate viacfaktorovú autentifikáciu?

Záznam z webinára: https://www.youtube.com/watch?v=O3fJLm2anEI

2. časť – ĽUDIA AKO RIZIKO – 27. marca 2024 o 14:00

Kým sme a kým nie sme ako ľudia v kybernetickom priestore a čo je a čo nie je v ňom vhodné zdieľať? Ako rozoznať a pripraviť sa na útoky formou sociálneho inžinierstva? Ako neprepadnúť panike a koho kontaktovať ak si myslíme, že sa niečo škaredé stalo.

Záznam z webinára: https://www.youtube.com/watch?v=ED-2vIEeORk

Prihláška na webinár 30.5.2024 o 14:00

Podrobnosti o spracovaní a ochrane Vašich osobných údajov nájdete v podmienkach ZOOÚ na webovej stránke:TU 

3. časť – MALWARE – 25. apríla 2024 o 14:00

Na ďalšom z našich webinárov o bezpečnej práci s IT si objasníme pojem „malvér“, jeho prejavy a najmä riziká, ktoré nás čakajú ak nebudeme obozretní a na obrazovke sa nám zjaví oznámenie vydierača, že nám ukradol naše údaje. Na reálnych príkladoch z praxe si ukážeme, ako vyzerajú útoky škodlivým kódom (phishing), cez ktorý sa nám malvér dostane do našich počítačov.

Záznam z webinára: https://www.youtube.com/watch?v=Od72nT57Oos

4. časť – IT DOBRÝ SLUHA, ALE ZLÝ PÁN – 30. mája 2024 o 14:00

Prečo si do bytu nepustíme neznámeho človeka ale náš počítač nechávame nechránený? Ako ho správne „zamknúť“? Môžeme v práci používať naše vlastné IT zariadenia? Čo ak kybernetický útok v práci ohrozí aj nás samých? Sú naše smartfóny bezpečné?

5. časť – HESLÁ AKO ZÁKLAD BEZPEČNOSTI V IT – 27. júna 2024 o 14:00

V piatej časti našej webinárovej série si povieme o čom sa v kybernetickej bezpečnosti bavíme a dôvody, prečo sú v ohrození aj bežní používatelia informačných technológií. Na záver si vyskúšate, aké silné sú Vaše heslá.

Na každý z webinárov  sa samostatne prihlásite cez registračný formulár. Následne vám príde potvrdzujúci email a 3 dni pred termínom aj linka na aktuálny webinár (webex).

Pripojte sa a získajte užitočné informácie, tipy a triky, ako ochrániť seba, svoju prácu a svoje dáta pred kybernetickými hrozbami. Tešíme sa na vašu účasť!